وبلاگ بدانید ها

تحقیق هایی برای دانش آموزان کنجکاو

وبلاگ بدانید ها

مطالبی جالب برای افزایش آگاهی های شما

مطالب پيشنهادي
ورود به تالار گفتمان↓

در اینجا تیتر را بنویسید

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۲ مطلب توسط «محمد رضائی شریف» ثبت شده است

اولین نشانه های چنین مهاجرتی و  تغییراتی که بواسطه ورود آریایی ها در ایران بوجود آمد پیدایش سفال های خاکستری تیره رنگ بود که پیش از ورود این تازه واردان وجود نداشت.  قبایل آریایی به همراه خانواده، گله ها، اسب ها و سگهای گله به فلات ایران وارد شدند و به تدریج به عنوان جنگجو بوسیله حاکمان بومی برای دفاع و گشت زنی  روستاها به کار گمارده شدند و پس از چندین قرن به تدریج جانشین بومی ها گشتند به طوری که نشانه های آن را می توان در دفن مردگان یافت.

مردگانی که پیش از آن، در کف خانه ها دفن می شدند به یک مسافت صد متری از شهر انتقال می یافتند و در گورستان ها دفن می شدند. البته وسایل متعددی که همراه شخص مرده دفن می شد نیز ورود آریایی ها را نشان می دهد. قرص خورشید، تصویر بز کوهی، تصویر اسب یا اسب سوار روی سنگ قبر و...

محمد رضائی شریف
 
مقدمه
 
 
یکی از اعتراضاتی که به پیامبر اسلامشده است موضوع تعدد زن های آن حضرت است. خلاصه اعتراض این است که زیاد زن گرفتن نشانه تسلیم بودن در مقابل شهوت است و پیامبر اسلام خود به چهار زنی که برای پیروان خود حلال کرده بود اکتفا نکرد و بیش از چهار زن را برای خود برگزید.

پاسخ به این اعتراض این است که این بحث نیازمند یک بررسی و تحلیل گسترده پیرامون آیاتی است که درباره ازدواج حضرت سخن گفته اند ولی برای آشنا شدن بیشتر با پاسخ صحیح این اعتراض باید نکاتی را یادآور شد.
1.
اصولاً تعدد همسران پیامبر مربوط به افراط و زیاده روی حضرت در زن دوستی نبوده است بلکه ازدواج های آن حضرت مربوط به جهاتی است که با تحلیل هر کدام از ازدواج های وی روشن می شود.
محمد رضائی شریف